Akcie společnosti United Airlines padají kvůli skandálu s pasažérem. Internet si z aerolinek střílí

Spousta cestujících začala bojkotovat leteckou společnost United Airlines poté, co se na internetu objevilo video zaznamenávající, jak letištní policie násilně vyvádí pasažéra z přeplněného letadla. Akcie společnosti se kvůli tomuto incidentu výrazně propadly. Ačkoliv CEO nejprve bránil postup letištní policie, nakonec se za její konání omluvil a slíbil, že už se nikdy nebude nic podobného opakovat.

Devětašedesátiletý lékař David Dao nesouhlasil, že by se měl kvůli přeplněnosti letadla vzdát svého místa stejně jako další tři pasažéři na palubě. Letištní policie to vyřešila po svém a Američana asijského původu násilně z letadla vyvedla. Nicméně David Dao utrpěl zranění, kvůli nimž musel být hospitalizován v chicagské nemocnici.

Společnost United Airlines má třetí největší podíl na americkém trhu, ale po tomto nevídaném skandálu ztratila spoustu cestujících. Dokonce na ni zaútočili i její konkurenti, například největší nízkonákladová letecká společnost na světě Southwest Airlines zveřejnila na svém Twitteru slogan: „We beat our competitors. Not you!“ V překladu to znamená: „Válcujeme konkurenci. Ne vás.“

 

Po zveřejnění záznamu, jak letištní policie netaktně zasahovala na palubě letadla, akcie aerolinek se propadly o 800 milionů dolarů.

Uživatelé na sociálních sítích se tohoto skandálu hned chytli a začali zveřejňovat fotografie rozstříhaných zákaznických karet, aby ukázali, že s leteckou společností definitivně končí.

 

 

A někteří uživatelé vzali tuto situaci humorně a z amerických aerolinek si doslova střílí. Podívejte se, co se na Twitteru v souvislosti s nedělním incidentem objevilo:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru