Uniklé dokumenty tvrdí: Samsung chce přestat vyrábět Android zařízení

Uniklé dokumenty tvrdí: Samsung chce přestat vyrábět Android zařízení

Po internetu teď kolují zprávy, které přesně tohle naznačují. Unikly totiž jisté interní dokumenty, ze kterých si spousta lidí odvodila jasné záměry. Minulý týden Samsung vytáhl dokument, který ukazoval, co si Apple myslí o své konkurenci s Androidem. Tenhle týden jim to Apple oplatil.

Jednou věcí, která byla z dokumentů vyčtena, je, že prodej tabletů Samsungu byl v posledních letech ještě nižší, než společnost tvrdila veřejnosti. Pak se ale ukázalo i to, jak se Samsung díval nejen na sebe a Apple, ale i na konkurenci s jinými výrobci Android zařízení a dokonce s Googlem.

Samsung chce všem vytřít zrak. Sám a bez Androidu

Na Apple Insideru dali tyto dokumenty docela podrobně dohromady a pěkně shrnuli vše důležité, co potřebujete vědět:

  • První záležitost je naprosto jasná a snad nikoho nepřekvapuje. Jde o rivalství s Applem. Prodejní čísla iPhonů rostou o desítky milionů ročně, a tak Samsung napsal, že „budoucí úspěch je závislý na oslabení Apple“.
  • Ani HTC a ostatní výrobce Android zařízení nevidí Samsung jako spojence. Je to konkurence.
  • Samsung si je vědom i svých chyb. Přiznává, že například v roce 2011 mělo více než 30 produktů zpoždění s uvedením na trh.

Avšak teď přijde to nejdůležitější a klíčové. Ano, tohle se v dokumentech opravdu psalo. Jde sice o plány do budoucna, ale aspoň víme, co můžeme od Samsungu očekávat.

  • Zatímco telefony řady Galaxy byly s Androidem výborné, plánuje společnost převést své mobilní telefony na vlastní operační systém. A to ihned, jak jen bude možné se Androidu zbavit.

Tahle skutečnost by jistě měla neuvěřitelný dopad na trh smartphonů. Samsung prodává nejvíce zařízení se systémem Android, a pokud by vyvinul konkurenci Androidu i iOS, se svými prostředky a objemem prodeje by možná měl reálnou šanci uspět.

samsung-comment

No uvidíme. Bude zajímavé sledovat, zda se jihokorejský gigant skutečně bude snažit překonat Google. Největší překážkou, která by společnost mohla potkat, je zřejmě dostupnost aplikací. Uživatelé se budou jen hodně pomalu přemísťovat k operačnímu systému, pro nějž je k dispozici málo aplikací.

Zdroje: Business Insider, Apple Insider, Android Headlines

Komentáře

Nahoru