Unikátní online hodiny: Je 2:40 a já jsem totálně opilý

No napadlo by vás někdy psát do tweetu aktuální čas? Vždyť se to tam přece zobrazuje, kdy a v kolik byl publikován. Přesto to někteří lidé dělají. Zřejmě pro to mají nějaký důvod. A je to dobře. Díky nim totiž mohl vzniknout web, který vás informuje o tom, kolik je hodin, pomocí tweetů.

Projekt s názvem All The Minutes představuje v podstatě online hodiny, které vás minutu po minutě informují o tom, co různí lidé po celém světě dělají.

its_nine_fiftythree

Nutella s toastem a toast s nutellou. Takhle večer naprosto ideální pro postavu.

Web má i svou knižní podobu

Kromě hodin se ale projekt táhne ještě v jedné rovině. Byl zpracován i jako knížka. Příběh. Aby byl trochu delší, bylo použito více tweetů pro stejné časy. Jednotlivé tweety na sebe samozřejmě zrovna moc nenavazují, ale s trochou fantazie z nich je opravdu povedený příběh.

Daleko více popularity si ale získávají online hodiny. Kniha stejně byla jen vedlejším produktem. Přece jen web alltheminutes.com si můžete otevřít odkudkoliv. A lidé schválně do svých tweetů přidávají údaje o čase, aby se na stránku se svým tweetem dostali také.

„Jsme posedlí tím, jak lidé používají nové technologie ke komunikaci mezi sebou,“ vysvětlil tvůrce All The Minute Jonathan Puckey. „Je pro nás zajímavé, že lidé mluví o přesných minutách ve svém životě.“

A o čem vlastně lidé tweetují, když mluví o přesném čase?

Ukazuje se, že lidé do svých tweetů rádi přidávají čas, když se chlubí tím, že jsou ještě vzhůru, že si zrovna dali kávu, že ještě nevečeřeli nebo že jsou skutečně opilí.

Ale často ho přidávají i při běžných činnostech:

all-the-minutes

Sledovat můžete i na Twitteru @alltheminutes

Jedinou nevýhodou online hodin je to, že bere tweety i z minulých měsíců a let. Pokud jste tedy chtěli tweetovat, co právě děláte, a pak sledovat, zda se váš tweet objeví na hodinách, máte prostě smůlu. Jde to, ale pravděpodobnost není velké.

Na druhou stranu je zajímavé sledovat, co lidé dělali před měsícem nebo před dvěma lety. Ještě zajímavější by to možná bylo, kdyby byly tweety trochu starší.

Mrkněte sami na All The Minutes. A pokud vás bude štvát to protivné tikání, vypněte si zvuk.

Zdroje: BI, Fast Company

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru