Unikátní nástroj, se kterým zjistíte barvu a řez písma z knihy či časopisu

Fiona O’Leary v rámci absolventského projektu na škole Royal College of Art navrhla unikátní a inovativní nástroj, který dokáže zachytit písmo a barvu z reálného světa. S nástrojem přesně zjistíte typ písma a jeho další parametry.

Spector snímá písmo a barvy, přičemž informace přenese přímo do publikačního softwaru Adobe InDesign. Stačí kapesní zařízení umístit na časopis, knihu či jiné médium, a stisknout tlačítko v horní části. Vnitřní kamera vyfotí vzorek a algoritmus zachycený obraz promění na informace týkající se tvaru písma a hodnoty RGB/CMYK.

spector

Spector je nástroj pro identifikaci písma. Zdroj: Vimeo (screenshot z videa)

Údaje porovnávají s databází fontů a barev. Zařízení následně odešle informace o písmu či barvě do programu Adobe InDesign, který zvýrazněný text či celý projekt automaticky změní na písmo identifikované nástrojem Spector. A pokud nejste zrovna u počítače, nevadí, protože Specter dokáže uložit až 20 vzorků písem, a tak informace o daných písmech přenesete do počítače později.

Aktuálně je Spector prototyp a autorka nespěchá na jeho komercializaci.

Zdroj: High Snobiety

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru