Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Unicorn Systems uspěl v tendru ve Švýcarsku

Česká společnost Unicorn Systems zvítězila ve výběrovém řízení pro švýcarského provozovatele přenosové soustavy, společnost Swissgrid. Unicorn Systems tak zajistí dodání nového schedulingového systému pro plánování obchodů s elektrickou energií ve Švýcarsku a na jeho hranicích.

Cílem veřejného tendru pro provozovatele švýcarské přenosové soustavy Swissgrid bylo vybrat dodavatele pro nový schedulingový systém, který nahradí stávající řešení novým moderním systémem odpovídajícím vysokým technickým nárokům a schopným vyhovět požadavkům nové legislativy. Projekt bude rozdělen do 2 fází. V první fázi společnost Unicorn Systems zajistí implementaci produktu Damas Energy. Ve druhé fázi se do systému doplní nová tržní pravidla, která jsou v souladu s předpisy ENTSO-E (ETSO Scheduling System Implementation Guide – ESS IG).

Unicorn Systems v rámci zakázky zajistí kompletní řešení od návrhu po nasazení nového systému, dodá potřebné licence a dokumentaci, zajistí školení uživatelů a také bude zodpovědný za servis a podporu systému po dobu minimálně 7 let.

"Po vyhraném výběrovém řízení pro skandinávskou eSett Oy se nám podařilo prosadit také na náročném švýcarském trhu. Úspěch ve výběrovém řízení společnosti Swissgrid potvrzuje kvality řešení Damas Energy," dodal k získání zakázky Jan Konrád, International Services Director, Unicorn Systems.

Podobná řešení společnost Unicorn Systems dodala pro českého provozovatele přenosové soustavy ČEPS, pro slovenského provozovatele přenosové soustavy SEPS, italskou Ternu Rete Italia nebo společnost Transelectrica v Rumunsku. V případě Swissgrid bude řešení společnosti Unicorn Systems zastávat také roli koordinačního centra pro celý jižní region (Coordination Centre South).

Švýcarsko je jedním z nejdůležitějších evropských energetických uzlů a plní zároveň úlohu koordinačního centra pro celý jižní region, které zahrnuje státy Francii, Španělsko, Portugalsko, Itálii, Rakousko, Švýcarsko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Černou Horu, Chorvatsko, Kypr, Maďarsko, Řecko, Makedonii, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko. Švýcarskem proteče až 11 % veškeré elektřiny vyměněné mezi evropskými státy.

O Unicorn Systems

Unicorn Systems je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu ve prospěch svých zákazníků. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Máme ty nejlepší reference z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, energetiky, průmyslu, obchodu i veřejného sektoru. Našimi zákazníky jsou přední a největší firmy. Disponujeme detailními znalostmi z celého spektra podnikatelských odvětví. Rozumíme principům jejich fungování, ale i specifickým potřebám svých zákazníků.

Naše rozsáhlé týmy systematicky vzdělávaných odborníků dokonale ovládají všechny v současnosti obvyklé produktové řady, komponenty, technologie, a proto nemáme v podstatě žádná technologická omezení. Přestože při naší práci uplatňujeme mnoho revolučních myšlenek, vlastní dodávky řešení podléhají osvědčeným kritériím – kvalita, kvantita, termín a cena.

Tato i další tiskové zprávy Unicorn Systems jsou k dispozici na webových stránkách https://www.unicornsystems.eu.

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru