Tisková zpráva: UNICORN SYSTEMS NASADIL NOVOU VERZI PLATFORMY PRO EIRGRID GROUP

Společnost Unicorn Systems nasadila novou verzi platformy AMP (Auction Management Platform) s rozšířenými funkcemi pro EirGrid Group, irského provozovatele přenosové soustavy.

Cílem projektu byla úprava obchodního systému Damas pro explicitní aukce, kterou Unicorn Systems ve společnosti EiGrid nasadil v roce 2011 a je zodpovědný za její vývoj, provoz a servis. Obchodní systém Damas umožňuje obchodování s přenosovými kapacitami na podmořských vedeních vysokého napětí Moyle a East West Interconnector (EWIC), spojujících Irský ostrov a Velkou Británii. Podmořské vedení Moyle má kapacitu 450MW a EWIC 500 MW.

Nová úprava plně zohledňuje specifika jednotného irského energetického trhu a potřeby zákazníka. Umožňuje mimo jiné flexibilnější vkládání obchodů mezi partnerskými provozovateli přenosových soustav (TSOs) a rychlejší výměnu dat. Díky nové úpravě je tak zajištěna vyšší efektivita.

„Mám velkou radost, že Unicorn Systems dokončil projekt přesně podle schváleného harmonogramu a jen potvrdil svou unikátní pozici v regionu západní Evropy, kde je v současnosti hlavním provozovatelem obchodních systémů pro podmořská vedení,“ dodal k nasazení nové verze platformy Jan Konrád, International Services Director, Unicorn Systems.

„Nasazení nové verze platformy zoptimalizovalo způsob zadávání obchodů. Díky tomu se nám daří zjednodušit proces obchodování s elektrickou energií pro účastníky trhu, a přispět tak k další integraci jednotného irského energetického trhu s EU,“ uvedl Robin McCormick, výkonný ředitel EirGrid Group pro operátora jednotného trhu s elektřinou (SEMO) a provozovatele přenosové soustavy v Severním Irsku (SONI).

O Unicorn Systems

Unicorn Systems je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu ve prospěch svých zákazníků. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Máme ty nejlepší reference z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, energetiky, průmyslu, obchodu i veřejného sektoru. Našimi zákazníky jsou přední a největší firmy. Disponujeme detailními znalostmi z celého spektra podnikatelských odvětví. Rozumíme principům jejich fungování, ale i specifickým potřebám svých zákazníků.

Naše rozsáhlé týmy systematicky vzdělávaných odborníků dokonale ovládají všechny v současnosti obvyklé produktové řady, komponenty, technologie, a proto nemáme v podstatě žádná technologická omezení. Přestože při naší práci uplatňujeme mnoho revolučních myšlenek, vlastní dodávky řešení podléhají osvědčeným kritériím – kvalita, kvantita, termín a cena.

Tato i další tiskové zprávy Unicorn Systems jsou k dispozici na webových stránkách https://www.unicornsystems.eu.

O EirGrid

EirGrid plc je přední irská energetická společnost, která zajišťuje přenosové a tržní služby pro odběratele elektřiny. Jedná se o státní podnik.

EirGrid zabezpečuje dodávky kvalitních služeb všem zákazníkům – výrobcům, dodavatelům i odběratelům – v rámci vysokonapěťové soustavy prostřednictvím efektivního provozu velkoobchodního trhu s elektrickou energií. Provozuje elektrifikační infrastrukturu potřebnou pro podporu konkurenčního prostředí v energetice, dalšího hospodářského růstu, zajištění většího podílu energie z obnovitelných zdrojů a poskytování základních služeb.

EirGrid je držitelem licence jako nezávislý provozovatel přenosové soustavy (PPS) a operátor trhu s elektřinou (OTE) ve velkoobchodním systému v Irsku a vlastníkem společnosti System Operator Northern Ireland (SONI Ltd), licencovaného PPS a operátora trhu v Severním Irsku. Součástí skupiny EirGrid Group je i operátor SEMO (Single Electricity Market Operator), který provozuje jednotný trh s elektřinou na celém irském ostrově a je také vlastníkem a provozovatelem podmořského vedení East West Interconnector.

Více informací o EirGrid na https://www.eirgrid.com

KONTAKT NA KONEC:

VIG Production s.r.o.

E-mail: vigproduction@vigproduction.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru