Dnes vyšlo 1 článků

Umělý stromeček má svého moderního nástupce

Také vám přijde zbytečné pořizovat si vánoční stromek na těch pár týdnů, než opadá? Dříve se to řešilo umělým stromečkem. Pamatujte ale na to, že dnes jsme v 21. století plném technologií. Takže nějaké nevzhledné zelené umělé stromečky už jsou minulostí. Ke slovu se hlásí moderní technologie dnešní doby.

Olaf Rehm, inženýr Samsungu, to vymyslel prostě jinak. A vězte, že jeho nápad jistě ocení spousta milovníků technologií. Olaf si totiž vánoční stromeček vytiskl na 3D tiskárně úplně podle svých představ. S hvězdou na špičce si navíc ušetřil práci se zdobením a následným odstrojováním.

Sice nenavozuje tu atmosféru klasického zeleného stromku, jak to dělají ty umělé náhražky, ale vzhledově je rozhodně přívětivý.

Sice nenavozuje tu atmosféru klasického zeleného stromku, jako to dělají ty umělé náhražky, ale vypadá rozhodně přívětivě. 

A díky materiálu, který použil, mu nejen že neopadá, ale zřejmě vystačí už do smrti. Stromek je totiž zhotovený z oceli legované niklem. To je jeden z nejhouževnatějších druhů oceli, který odolává i teplotám do 1300 °C. Jasně že by se v zimě spíše hodilo, kdyby stromek vydržel hodně nízké teploty, ale člověk nikdy neví. Olaf zřejmě počítal s tím, že se budou opakovat teplé zimy bez sněhu, jako je ta letošní.

Navíc stromek vypadá i dost vkusně. Takže kdo z vás si ho příští rok pořídí? Pamatujte, je to investice na celý život! A budete moci mít vánoční stromek ještě na Velikonoce.

Zdroje: Technický týdeník, Siemens CZ

Komentáře

Nahoru