VIRAL: Umělkyně si nechávala osahávat prsa a přirození

Švýcarská umělkyně Milo Moiré byla v Londýně zatčená za to, že si nechávala od cizinců osahávat prsa a genitálie.  

Milo Moiré vyrazila do ulic evropských měst s kontroverzním projektem zvaným Mirror Box. V praxi si na tělo připevnila krabici pokrytou zrcadly, do které mohli kolemjdoucí dát ruku a pohrát si s jejími bradavkami a genitáliemi po dobu 30 sekund. Žena chtěla tímto projektem poukázat na sexuální útoky v německém Kolíně, které se odehrály během Silvestra. V Kolíně nad Rýnem bylo během oslav nového roku sexuálně napadeno více než tisíc žen.

milo moire mirror box

Umělkyně si nechala sahat na prsa. Zdroj:YouTube

„Stojím tu dnes za práva žen a sexuální sebeurčení,“ prohlásila umělkyně během prvního představení projektu Mirror Box. „Ženy mají stejnou sexualitu jako muži. A ženy by měly samy rozhodovat, kdy a jak se jich muž může dotknout. Bohužel, tomu tak není.“

mirror box 02

Umělkyně si nechala sahat také na genitálie. Zdroj: YouTube

Milo Moiré, která sebe samu popisuje jako konceptuální umělkyni, malířku a psycholožku, se objevila už v několika evropských městech včetně Amsterdamu a Düsseldorfu. A když přijela do Londýna, kde vystoupila se svým projektem na Trafalgarském náměstí, byla zatčená. Nejenže musela strávit 24 hodin v tamním vězení, ale také dostala pokutu ve výši několik tisíc liber.

Zdroj: Dazeddigital

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru