Dnes vyšlo 15 článků

Umělec vytvořil portrét Marka Zuckerberga z hovna

Někteří lidé se domnívají, že Facebook je k hovnu. Teď je ale hovnem spíš Mark Zuckerberg. Tedy přesně řečeno z hovna. Jeden kontroverzní umělec totiž vytvořil jeho portrét ze svých vlastních výkalů.

KATSU je umělec z Brooklynu. Rozhodně nechceme nijak shazovat jeho umění, vždyť má teď v New Yorku dokonce výstavu s názvem Remember the Future, jenže některé jeho nápady jsou přinejmenším zvláštní. A nehygienické.

zuck_portret

Portrétem vyjádřil nenávist

Na webu galerie se sice píše, že obraz je vytvořený z bio-hmoty umělce, ale na co to takhle obcházet. Řekneme si to tak, jak to skutečně je. KATSU prostě vzal své výkaly a použil je k nakreslení Marka. A má to svůj účel, nemá ho totiž moc rád kvůli způsobu, jakým Facebook zpracovává uživatelská data.

„Mark je prostě Mark. Jeho tvář osloví. Zaslouží si, abychom se mu vysmívali,“ vysvětlil KATSU.

Obraz je k vidění na výstavě v New Yorku až do 22. února. Jestli se tam ale chystáte, nezapomeňte si od něj držet trochu odstup.

Zdroje: DailyDot, Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru