Umělec si vzal na mušku turisty v Berlíně, protože se mu nelíbilo, že si dělají šťastné selfie před holocaustem

Izraelský satirik Shahak Shapira zveřejnil umělecký projekt s názvem Yolocaust, v rámci kterého chtěl zahanbit turisty pořizující si neuctivé selfie fotky před Památníkem obětím holocaustu v Berlíně.

„V posledních letech jsem si všiml zajímavého jevu u Památníku obětím holocaustu v Berlíně. Lidé ho považují za kulisy pro selfie fotky, a tak jsem jejich fotky vzal a spojil je se záběry nacistických vyhlazovacích táborů,“ napsal Shahak Shapira.

Dokonce vytvořit microsite Yolocaust.de, přičemž pojmenování židovské genocidy odkazuje na zkratku ze sociálních sítí YOLO (Your Live Only Once, v překladu žiješ jenom jednou). Zveřejňuje zde fotografie lidí stažené z Facebooku, Instagramu, Tinderu a Grindru. Ti si totiž udělali z pole šedivých kvádrů, jichž je na 19 tisících metrech čtverečních rozeseto 2 711, pozadí pro bláznivé fotky. Z obyčejné fotky umělec udělal například to, že turista skáče po mrtvých Židech.

„Přesný význam kvádrů není jasný. Někdo říká, že symbolizují hroby 6 milionů Židů zavražděných a pohřbených v masových hrobech, někdo si je zase spojuje jejich barvu s popelem těl obětí,“ uvádí umělec na své stránce.

yolocaust01

Zdroj: Yolocaust

yolocaust02

Zdroj: Yolocaust

yolocaust03

Zdroj: Yolocaust

yolocaust04

Zdroj: Yolocaust

yolocaust05

Zdroj: Yolocaust

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru