Dnes vyšlo 15 článků

Umělec přetvořil staré produkty Apple na mini zahrádky

Umělec Christophe Guinet, známý také jako Monsieur Plant, vdechl produktům Apple zcela nových život. V rámci projektu Plant your Mac! přeměnil zařízení, z nichž některá mají více než dvacet let, na působivé mini zahrádky.

Christophe Guinet ve svěží zahrádky proměnil přístroje jako Macintosh Classic, iMac G3, PowerBook, iMac G4 a iMac G5. V počítačové myši z roku 1990 roste kaktus a v monitoru z roku 1998 různé rostliny. Umělec do Apple produktů zasadil rostliny jako papyrus, čínský jilm, tillandsie, kaktusy, kapradiny, ba dokonce některá zařízení jsou ozdobena mucholapkami.

apple

Zdroj: Inhabitat

Projekt kombinuje technologii a přírodu, přičemž Monsieur Plant označuje tyto fotografie na sociálních sítích hastagem #disconnect či #thinknature. Spousta lidí tráví více času před monitorem počítače než venku. Ale projekt Plant your Mac! vás donutí zamyslet se nad vaším vztahem k technologiím.

Umělec zároveň kreativně využil staré počítače, které nebývají řádně recyklované a znečišťují tak planetu jako ostatní elektronický odpad. Zasaďte do starého Macu nějakou rostlinu. Nejenže se tak zbavíte starého tech zařízení, které by jinak skončilo v popelnici, ale zároveň si vytvoříte atraktivní bytový doplněk.

Práci umělce můžete zhlédnout na jeho webových stránkách, Facebooku či Instagramu.

apple01

Zdroj: Inhabitat

apple03

Zdroj: Inhabitat

apple02

Zdroj: Inhabitat

apple07

Zdroj: Inhabitat

apple06

Zdroj: Inhabitat

apple05

Zdroj: Inhabitat

apple04

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru