Dnes vyšlo 15 článků

Umělá inteligence, za kterou stojí vědci z Googlu, porazila světového šampiona v čínské strategické hře Go

V současné době se technologie posouvá neustále kupředu. O umělé inteligenci nemluvě. Právě umělá inteligence, jejíž kapacita přemýšlení se neustále zlepšuje, začíná zasahovat do všech oblastí. Využívat by se měla například v automobilovém průmyslu, přičemž by měla nahradit řidiče. Umělá inteligence najde uplatnění také při řešení složitějších rozhodnutí, aby se eliminovala možnost selhání lidského faktoru. Předpoklady se pravděpodobně stanou skutečností, protože umělá inteligence společnosti Google je natolik propracovaná, že dokázala porazit nejlepšího světového hráče čínské strategické hry Go.

Světový šampión Lee Se-dol prohrál první z pěti plánovaných zápasů, přičemž první hra trvala cca 3,5 hodiny. Pokročilá umělá inteligence zvaná AlphaGo, kterou má pod záštitou internetová společnost Google, legendárního hráče nepříjemně překvapila. V okamžiku, kdy měl mizivou šanci na výhru, tak se vzdal.

CdFyCoBWEAExhuR

Umělá inteligence porazila člověka v čínské hře Go

 „Skutečně jsem byl překvapený. Nečekal jsem, že prohraji. Přesto si myslím, že umělá inteligence AlphaGo nepředvedla během hraní hry nic závratného a dokonalého,“ dodal sebevědomě světový šampión z Jižní Koreje.

Vítěz obdrží částku 1 milion amerických dolarů. A o vítězi rozhodnou čtyři následující zápasy. Pokud by částku vyhrála právě umělá inteligence, peníze by putovaly na charitu.

Aby mohla umělá inteligence realizovat vhodné kroky, musí disponovat databází s neskutečným množstvím možností. Čínská strategická hra Go je stará asi tři tisíce let a v tomto segmentu je považována za komplexnější hru než šachy. Právě v šachách byl poražen v roce 1997 Gary Kasparov umělou inteligencí od IBM.

Celý záznam si můžete zhlédnout na videu níže:

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru