Umělá inteligence Yamaha proměnila tanečníka v klavíristu

Umělá inteligence Yamaha proměnila tanečníka v klavíristu

Společnost Yamaha Corporation oznamuje, že technologie umělé inteligence Yamaha umožnila světoznámému tanečníkovi Kaiji Moriyamovi ovládat klavír svými pohyby. Společnost Yamaha poskytla pro koncert v rámci technické spolupráce originální systém, který dokáže pomocí technologie umělé inteligence převádět lidské pohyby na hudební výraz.

Moriyama předvedl na základě systému poskytnutého společností Yamaha brilantní výkon s nádherným synchronizovaným zvukem klavíru. Vystoupení navíc doprovodili další přední hráči, berlínský filharmonický orchestr Scharoun Ensemble. Koncert v podání talentovaných hráčů s technologií Yamaha ukázal “formu vyjádření, která spojuje pohyby těla a hudbu”.

Společnost Yamaha věří, že toto vystoupení představuje stálý pokrok ve snaze o nové formy uměleckého vyjádření a bude tuto technologii dále rozvíjet, aby dále rozšířila možnosti lidského projevu.

Umělá inteligence použitá v systému, který je nyní ve fázi vývoje, dokáže v reálném čase identifikovat pohyb tanečníka na základě analýzy signálů ze čtyř typů senzorů připevněných na jeho těle. Tento systém má originální databázi, která propojuje melodii a pohyby, a díky této databázi umělá inteligence v systému okamžitě vytváří vhodná melodická data (MIDI) z pohybů tanečníka. Systém pak tato data MIDI odešle do přehrávacího klavíru Yamaha Disklavier™ a převede je do hudby.Pro převod tanečních pohybů do hudebního výrazu je Yamaha Disklavier™ nepostradatelný, protože dokáže reprodukovat bohatou škálu zvuků s mimořádnou přesností díky velmi nepatrným změnám v dotyku klavíru.

 

Zdroj, foto: yamaha.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru