Umělá inteligence udělá z našeho života horor

Občas nějaký skeptik pronese, že inteligentní stroje nemohou přinést nic dobrého. Teď to skoro vypadá, jako by to byla pravda. Na MIT vytvořili monstrum! Použili algoritmus známý jako Nightmare Machine, což by se dalo volně přeložit jako stroj na noční můry, a vznikají docela pěkné hororové snímky.

Algoritmus je potřeba nakrmit normálními fotkami světa kolem nás a on z nich vytvoří hororové scenérie. Vývojáři skutečně potvrdili, že projekt byl inspirován zbytečnými obavami skeptiků, kteří tvrdí, jak se jednoho dne umělá inteligence obrátí proti lidstvu a všechny nás zabije.

nightmare_machine1

nightmare_machine2

Stroj byl vytvořen proto, aby zjistil, zda je možné nejdříve proniknout do lidské mysli a zjistit, co lidi děsí, a následně podle toho využít lidské obavy.

nightmare_machine3

Jste-li dost stateční, můžete si prohlídnout celou sbírku obrázků na Instagramu @nightmare_machine. Jedna věc nás však trošku mrzí. Bohužel nejde nahrávat vlastní fotografie a nechat si je od stroje vylepšit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru