Dnes vyšlo 15 článků

Umělá inteligence od Microsoftu umí programovat lépe než člověk

Microsoft učinil ve světě umělé inteligence několik působivých pokroků, ale tento poslední může být ten největší. Oddělení Microsoft Research ve spolupráci s Cambridgeskou univerzitou vyvinulo umělou inteligenci, která dokáže řešit problémy v programování opakováním řádků kódu z jiných programů.

Už dlouhá léta počítačoví vědci snili o tom, aby umělá inteligence byla schopná psát počítačové programy. A nyní jsme o krok blíže k její existenci.

microsoft

Zdroj: Pixabay

Umělá inteligence DeepCoder funguje na principu načítání dat očekávaného vstupu a očekávaného výstupu. Vyplňuje mezery v programu použitím předem vytvořeného kódu. Tento postup se nazývá programová syntéza.

Stručně řečeno, jedná se o digitální ekvivalent toho, jako když hledáte řešení svého problému na Stack Overflow, a potom kopírujete správný kód s naději, že program bude fungovat tak, jak to od něj očekáváte.

Samozřejmě, je to mnohem složitější. DeepCoder je v programování mnohem účinnější než člověk. Dokáže se učit, a také psát programy rychlostí, jakou poskytuje počítač. V porovnání s člověkem je programování umělé inteligence neporovnatelně rychlejší.

V současné době je DeepCoder schopen řešit problémy, které reálně zabírají asi pět řádků kódu. Ačkoliv to není velký výkon, je to velký a slibný pokrok. Všechny podrobnosti o systému, jeho silných stránkách a nedostatcích najdete v údajích k výzkumu, které nedávno Microsoft zveřejnil.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru