Umělá inteligence od Microsoftu umí programovat lépe než člověk

Microsoft učinil ve světě umělé inteligence několik působivých pokroků, ale tento poslední může být ten největší. Oddělení Microsoft Research ve spolupráci s Cambridgeskou univerzitou vyvinulo umělou inteligenci, která dokáže řešit problémy v programování opakováním řádků kódu z jiných programů.

Už dlouhá léta počítačoví vědci snili o tom, aby umělá inteligence byla schopná psát počítačové programy. A nyní jsme o krok blíže k její existenci.

microsoft

Zdroj: Pixabay

Umělá inteligence DeepCoder funguje na principu načítání dat očekávaného vstupu a očekávaného výstupu. Vyplňuje mezery v programu použitím předem vytvořeného kódu. Tento postup se nazývá programová syntéza.

Stručně řečeno, jedná se o digitální ekvivalent toho, jako když hledáte řešení svého problému na Stack Overflow, a potom kopírujete správný kód s naději, že program bude fungovat tak, jak to od něj očekáváte.

Samozřejmě, je to mnohem složitější. DeepCoder je v programování mnohem účinnější než člověk. Dokáže se učit, a také psát programy rychlostí, jakou poskytuje počítač. V porovnání s člověkem je programování umělé inteligence neporovnatelně rychlejší.

V současné době je DeepCoder schopen řešit problémy, které reálně zabírají asi pět řádků kódu. Ačkoliv to není velký výkon, je to velký a slibný pokrok. Všechny podrobnosti o systému, jeho silných stránkách a nedostatcích najdete v údajích k výzkumu, které nedávno Microsoft zveřejnil.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru