Dnes vyšlo 15 článků

Umělá inteligence od IBM diagnostikovala ženě vzácnou formu leukémie

Projekt umělé inteligence Watson od IBM, který porazil člověka ve hře ‚Jeopardy‘, zachránil život. Doktoři z Tokijské univerzity uvádějí, že umělá inteligence šedesátileté ženě diagnostikovala vzácnou formu leukémie.

Lékaři dříve pacientku léčili na jiný typ leukémie, přičemž žádné léky jí nezabíraly. Analytickému stroji trvalo pouze 10 minut, než porovnal genetické změny pacientky s 20 miliony onkologických výzkumů. Našel přesnou diagnózu, na jejíž základě navrhl jinou léčbu, která už zabrala.

virus-infected-cells-213708_1280

Umělá inteligence zachránila ženě život. Zdroj: Pixabay

Pravděpodobně bude ještě dlouho trvat, než Watson a další systémy umělé inteligence budou pravidelně poskytovat poradenství v nemocnicích. A tato událost ukázala, jak užitečné jsou technologie v lékařském světě.

Lékaři už nebudou ztrácet čas probíráním se výzkumy s cílem identifikovat obskurní onemocnění. Umělá inteligence je totiž schopna rychle a přesně vyhodnotit velké množství informací.

Zdroj: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru