Dnes vyšlo 1 článků

Umělá inteligence nahradí v cestovkách marketéry

Umělá inteligence nahradí v cestovkách marketéry

Umělá inteligence proniká do dalších a dalších oblastí. Start-up Incomaker představil automatizované řešení marketingu pro cestovní kanceláře a agentury, které doručuje personalizované nabídky zájezdů zákazníkům podle jejich preferencí. Start-up slibuje touto cestou cestovkám zvyšování jejich tržeb bez zvyšování nákladů, protože systém dokáže pracovat zcela samočinně. Firma bude systém prezentovat na konferenci Web Summit v Lisabonu 5.-8.11.

Firma původně vyvinula marketingový systém pro malé a střední firmy. „Mezi našimi zákazníky bylo hned několik subjektů působících v cestovním ruchu. Díky tomu jsme nabrali zkušenosti, které jsme přetavili do specializovaného produktu pro toto odvětví.“, říká Tomáš Šalamon, ředitel společnosti.

Incomaker analyzuje data a identifikuje podle nich preference jednotlivých zákazníků. Na základě těchto dat předvídá, o jaké konkrétní zájezdy či letenky mohou mít klienti zájem. A podle toho jim doručuje relevantní nabídky emailem, prostřednictvím SMS či mobilních aplikací. Umí rovněž automaticky vkládat příspěvky do sociálních sítí a blogů.

„Tak jako robotizace nahrazuje lidskou práci v průmyslu, umělá inteligence působí stejně v marketingu. Marketingovým profesionálům ale práci nebereme. Uvolníme jim ruce, aby se mohli soustředit na kreativnější či strategičtější činnosti.“, dodává Šalamon.

O Incomakeru:Incomaker byl založen v roce 2015 a vyvíjí inteligentní nástroje pro marketingovou automatizaci v malých a středních firmách. V roce 2016 obdržel prestižní inovační grant Evropské komise z fondu Horizon 2020 a v roce 2018 získal investici skrze platformu Fundlift.

O Web Summitu:Web Summit je jedna z největších technologických konferencí na světě. Od roku 2009 byla pořádána v Dublinu a od roku 2016 se koná v Lisabonu. Posledního ročníku se zúčastnilo 60 tis. návštěvníků.

Zdroj, text/foto: econmaker.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru