Umělá inteligence Marka Zuckerberga mu udělá toust na snídani

Mark Zuckerberg, zakladatel a CEO společnosti Facebook, pracuje na vlastní umělé inteligenci, prostřednictvím které bude možné ovládat veškerá zařízení v domácnosti hlasovými pokyny.

„Můžete si myslet, že se jedná o něco jako J.A.R.V.I.S. v Iron Manu,“ napsal Mark Zuckerberg na svém profilu na sociální síti v lednu.

mark

Zdroj: Mashable

Mark Zuckerberg ve vývoji umělé inteligence pokročil, dokonce mu udělá toust. Ačkoliv se jedná o lehce podivný průlom, výsledkem má být systém pro hlasové ovládání všeho v domě. O svých plánech se Mark zmínil už v lednu letošního roku, přičemž po prozkoumání existujících technologiích zjistil, že by měl trénovat automatizační stroje k rozpoznání jeho hlasu, identifikaci jeho přátel a kontrole pokoje jeho dcery. Ale o toustu se nikdy nezmínil.

Nicméně nepředstavujte si humanoidního robota, který přinese chleba, vloží jej do toustovače a spustí opékání. Mark vysvětlil, že se jedná o prozaičtější řešení. Znamená to tedy, že Mark nechá chleba v toustovači a umělá inteligence přesně ví, kde je a co dělá. Jakmile nastane ten správný čas, umělá inteligence spustí toustovač.

Mark poznamenal, že používá spoustu nástrojů umělé inteligence z vývoje Facebooku pro své vlastní projekty, které například regulují teplotu či osvětlení v domě.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru