Umělá inteligence Googlu dokáže hrát na piano

Google v rámci experimentování s umělou inteligencí vytvořil speciální nástroj zvaný AI Duet, který dokáže hrát na klavír a vytvořit jakoukoliv melodii. AI Duet je součástí Creative Lab společnosti Google, přičemž cílem je seznámit veřejnost s umělou inteligencí a se způsoby, jimiž umělá inteligence dokáže napodobit lidské chování.

AI Duet je založen na frameworku pro strojové učení Google TensorFlow a zvukovém open-source hudebním a uměleckém projektu Magenta. Inženýři nejprve cvičili hudební neuronovou síť na databázi s tisíci skladbami pro klavír a piano, kdy se umělá inteligence učila, jak jdou jednotlivé tóny po sobě. Umělá inteligence si dokázala vytvořit model s mnoha melodiemi, které potom zužitkuje.

google_ai_duet_screenshot_1_2017

Zdroj: The Verge

AI Duet je fascinující projekt, který zapadá do hudebních experimentů Googlu. Společnost vytvořila například „nekonečný“ bicí automat či bizarní aplikaci, která rapuje o tom, co vidí fotoaparátem telefonu.

Google chce přinést volně použitelné AI nástroje, které by mohla využívat i veřejnost. Cílem je, aby si uživatelé s těmito experimenty pohráli, aby mohlo dojít k jejich zlepšení.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru