Dnes vyšlo 15 článků

Uměla inteligence Facebooku označila černochy jako “primáty”, za chybu se omluvil

Uměla inteligence Facebooku označila černochy jako “primáty”, za chybu se omluvil

Facebook se omluvil poté, co označil černochy za „primáty“. Mluvčí Facebooku sdělil, že šlo o „zjevně nepřijatelnou chybu“ jeho automaticky generovaného systému doporučení a uvedl, že příslušný software byl deaktivován.

“Omlouváme se každému, kdo možná zahlédl tato útočná doporučení,” uvedl Facebook – jehož tým vrcholového managementu je zastupován bělochy. “Deaktivovali jsme celou funkci doporučení tématu, jakmile jsme si uvědomili, co se děje, abychom mohli prozkoumat příčinu a zabránit případnému opakování.”

Uživatelé Facebooku, kteří v minulých dnech sledovali britské bulvární video s Černochy, dostali automaticky vygenerovanou výzvu s dotazem, zda by chtěli nadále sledovat videa o primátech.

Snímek obrazovky s doporučením sdílela na Twitteru bývalá manažerka designu obsahu na Facebooku Darci Groves, která řekla, že jí přítel poslal snímek dotyčného videa s automaticky generovanou výzvou společnosti.

Obsahoval klipy dvou oddělených incidentů, které se zdají být v USA. Jeden ukazuje skupinu černochů, jak se hádají s bílým jedincem na silnici v Connecticutu, zatímco druhý ukazuje několik černochů, jak se před zadržením hádají s bílými policisty v Indianě.

Není to poprvé, kdy se software pro rozpoznávání obličejů a „rasistická“ AI dostala do potíží. Nejnovější fiasko AI přichází v době, kdy se technologické společnosti dostaly pod palbu kvůli vnímaným předsudkům, které jejich software pro umělou inteligenci projevoval, a to navzdory závazkům společností.

Zdroj, foto: colbynews.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru