Dnes vyšlo 15 článků

Ultra rychlý internet od Googlu do třech nových měst

Pokud jste od rána do večera online a sníte o ultrarychlé síti, Google vás určitě potěší. A pokud byste náhodou žili v Irvine, Louisville nebo San Diegu, bylo by to dvojnásobné potěšení. Do těchto tří měst totiž Google nově přináší své šíleně rychlé internetové služby.

Věřte nebo ne, služba Fiber je tu s námi už pět let. Poskytuje internet a kabelovou televizi, ale bohužel jen v USA. V březnu letošního roku její kabelovou televizi využívalo přes 27 000 lidí. Google Fiber zařadil do své abecedy firem a snaží se ji dál prosazovat. Teď přinesl rychlý internet do třech nových amerických měst.

google_fiber-logo

Na Fiber nikdo nemá

Internetové technologie se neustále vyvíjí, ale zatím jasně kraluje Google se svým Fiberem. Při rychlosti stahování 1000 Mbit/s (1 Gbit/s) můžete mít HD film stažený během několika sekund, online hry dostanou úplně nový rozměr a nebudou se vám sekat 4K videa na YouTube.

fiber_me

Technologie Fiber od Googlu je vlastně jen rychlejší internetové připojení. Stejně jako za internet platíte nějaké firmě, i Google nabízí připojení za měsíční poplatek. Pro malé firmy za 100 dolarů měsíčně. Domů by se vám to za tu cenu nejspíš nevyplatilo, ve firmě s několika zaměstnanci už poznáte rozdíl.

Google ve svém příspěvku na blogu poznamenal, že města, ve kterých působí, vybíral na základě řady faktorů včetně toho, jaký je o Fiber v daném městě zájem.

V Česku je průměrná rychlost internetu asi 11 Mb/s, takže Google Fiber je téměř 100x rychlejší! 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru