Dnes vyšlo 15 článků

Úložiště Rapidshare musí aktivně vyhledávat nelegální obsah

Úložiště Rapidshare musí aktivně vyhledávat nelegální obsah

Provozovatelé služby Rapidshare musí monitorovat všechny nahrané soubory a aktivně odstraňovat nelegální obsah. Rozhodl o tom Vyšší regionální soud v německém Hamburgu.

Rozhodnutí se však v praxi týká jen obsahu od třech firem – hudební společnosti Gema a knižních vydavatelů De Gruyter a Campus. Spor se táhne už od roku 2009, kdy Gema požádala soud o smazání pěti tisíc písní z Rapidsharu. Webová úložiště většinou odstraňují obsah až po nahlášení třetí stranou.

Představitelé Rapidsharu se však ještě nerozhodli, zda se zkusí proti nejnovějšímu rozhodnutí ještě odvolat. Rozsudek je však v rozporu s únorovým rozhodnutím Evropského soudního dvorce, podle kterého nikdo nesmí webové služby nutit, aby aktivně blokovali nelegální obsah. Vznikli by jim tak vysoké náklady a porušovali by tak soukromí uživatelů. Rozsudek platí v celé Evropské únii.

Zdroj: Wired.co.uk

Štítky: ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru