Dnes vyšlo 15 článků

Ukrajina obdržela 4,1 milionu dolarů v kryptoměně pro boj proti ruské invazi

Ukrajina obdržela 4,1 milionu dolarů v kryptoměně pro boj proti ruské invazi

Lidé na Ukrajině se zaměřili na ukládání svých úpor do kryptoměn, které si drží svoji hodnotu oproti ukrajinské měně. Samotná vláda Ukrajiny, obdržela příspěvky na boj proti Rusku ve formě kryptoměn. Výše daru od anonymních dárců se vyšplhala až na 4,1 milionu dolarů. 

Podle nových údajů od firmy Elliptic, která se zabývá analýzou blockchainu, se dary směřované ukrajinské armádě v kryptoměnách, jako je bitcoin, pohybují v milionech dolarů. Výzkum ukazuje, že nevládní organizace a dobrovolnické skupiny na Ukrajině od začátku invaze vybrali 4,1 milionu dolarů v kryptoměnách.

Tyto organizace obvykle dostávají prostředky od soukromých dárců prostřednictvím bankovních převodů nebo platebních aplikací, ale kryptoměny, jako je bitcoin, se ukázaly jako důležitá alternativní metoda financování, protože umožňují rychlé přeshraniční dary, které obcházejí finanční instituce, které by mohly blokovat platby na Ukrajinu. Nicméně ukrajinské ministerstvo obrany dalo jasně najevo, že nebude přijímat kryptodary přímo. To znamená, že zatímco armáda vítá dary na logistiku a mediální podporu, tyto příspěvky musí projít neveřejnými kanály.

Jiné skupiny podporující úsilí ukrajinského odporu požádaly o dary v kryptografických aktivech, jako jsou nezaměnitelné tokeny nebo NFT. „Nedůvěřujeme vládě. Nevěříme bankovnímu systému. Nevěříme místní měně,“ řekl Michael Chobanian, zakladatel Kuna, v rozhovoru pro Coindesk. “Většina lidí nemá na výběr nic jiného než krypto.”

Zdroj, foto: cnbc.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru