Dnes vyšlo 15 článků

Ukradla jí MacBook a iPhone, tak její fotky vyvěsila všude po internetu

Představte si, že jste právě v kavárně a pracujete na svém notebooku. Potřebujete si odskočit na záchod a svůj notebook tak necháte na několik minut bez dozoru. Předpokládáte, že až se vrátíte, ještě tam bude. Říkáte si, že všichni kolem jsou dost zabraní do svých obrazovek nebo konverzací, takže se nebudou starat o nic kolem. To se ale mýlíte.

Vývojářka pro iOS, Ahryun Moon ze San Francisca, se v místní kavárně na Post street vrátila z toalety a zjistila, že jí byl odcizen MacBook Air a iPhone. Jako člověk, který se v technologiích vyzná, ale měla hned spolehlivé řešení.

Zajistila si záběry z tamních bezpečnostních kamer, pečlivě si je uložila a pak začala obrázek tváře zlodějky šířit po celém internetu. Začala na svém webu, kde celou situaci popsala docela detailně a přidala i fotografické vyjádření příběhu.

1. Zlodějka přichází do kavárny

walkin

2. Prohlíží si svůj budoucí úlovek

spotsPray

3. Bezpečnostní kamera zachytila pár dobrých snímků jejího obličeje

laptop-stolen-cover

4. Čeká na správnou příležitost

staring

5. Žádá někoho, aby jí pohlídal věci, zatímco si odskočí na záchod

watchherstuff

6. Moon jde na toaletu a zlodějka ji sleduje.

metobathroom

7. Sleduje, zda se někdo nedívá

awkwardStanding

8. Vezme MacBook a iPhone a odchází z kavárny

collection

Teď žádá každého, kdo by dívku na fotografiích poznal, aby jí pomohl ji vypátrat. Příspěvek „Tahle holka má můj MacBook Air“ na jejím webu má docela úspěch. Komentující mají různé názory. Někteří tvrdí, že je to vina Moon, když nechala svá zařízení v kavárně bez dozoru. Další dodávají, že to mohl být jen maskovaný zloděj, který měl blonďatou paruku.

Najít Apple zařízení by nemělo být těžké

Apple zařízení sice mají funkci Find My iPhone, iPad a Mac, ale Moon ji zřejmě neměla povolenou. Pak by bylo všechno jednoduché, stačilo by zamířit do iCloud.com nebo použít aplikaci Find My iPhone. Avšak v životě není nic tak jednoduché. Snad se tedy podaří vypátrat zlodějku aspoň takhle.

Zdroje: Business Insider, Ahryun Moon

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru