Ukradený notebook? Tomuto disku je možné dát pomocí SMS pokyn k autodestrukci

Ukradený notebook? Tomuto disku je možné dát pomocí SMS pokyn k autodestrukci

Ztráta nebo odcizení notebooku je jistě pro každého nepříjemnou záležitostí. O to víc, když v notebooku máte citlivá data, ať už osobní nebo firemní. Pokud nechcete riskovat, že se vaše data dostanou do nesprávných rukou, obstarejte si SSD disk s automatickým přijímačem GSM, kterému můžete pomocí SMS na dálku přikázat, aby vykonal autodestrukci.

Pokud máte strach z odcizení vašeho notebooku a zneužití vašich osobních nebo firemních dat, pořiďte si disk SSD Autothysis 128t od společnosti SecureDrives. Jakmile si všimnete, že byl notebook odcizen, stačí zaslat předem definovanou SMS na unikátní číslo a disk bude okamžitě zničen. Disk má zabudovaný mechanismus, který fyzicky zničí čipy paměti a data už nebude možné obnovit.

3aU2.securedrives_ssd_jpg

SSD disk Autothysis 128 t je revolucí v ochraně vašich dat

SSD disk Autothysis 128t nabízí i další možnosti zabezpečení

Disk nabízí i další možnosti zabezpečení v případě, že nemůžete poslat SMS s pokynem k autodestrukci, nebo když si nejste vědomi toho, že vaše zařízení zmizelo. Autothysis je totiž možné naprogramovat i tak, aby autodestrukce byla spuštěna při odpojení od konektoru SATA II , po určitém počtu špatně zadaného PIN nebo při ztrátě signálu GSM na určitý čas. Data jsou navíc chráněna 256-bitovým hardwarovým šifrováním AES CBC.

Takový disk je samozřejmě mnohem dražší než standardní SSD, ale pokud je pro vás bezpečnost na prvním místě, jistě této investice nebudete litovat.

zdroj: gizmodo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru