Dnes vyšlo 15 článků

Ukradené účty z Uberu jsou k prodeji za jeden dolar

Před několika dny nabízeli dva nezávislí anonymní prodejci účty do služby Uber. Prodávali je za jeden dolar.

Tisíce účtů na Uber jsou k prodeji na online černém trhu AlphaBay. Černý trh AplhaBay je na internetu nevyhledatelný a najde jej pouze ten, kdo ví kam jít. Zakoupení účtu umožní uživateli objednat si jízdu v této službě a placení ponechat na nešťastníkovi, kterému účet původně patřil. Účty totiž obsahují historii jízd, telefonní číslo, bydliště a hlavně informace o platební kartě.

Prodejce nabízí účet od jednoho dolaru, což mimochodem není ani cena, kterou řidiči Uberu zaplatíte za jednu míli v New Yorku.

Takové používání účtu, ale musí původního vlastníka upozornit na to, že se s jeho účtem a hlavně penězi děje něco divného. Jeden z těchto prodejců se ale nechal slyšet, že prodal již přes 100 účtů.

,,Provedli jsme vyšetřování, které nepřineslo žádný důkaz o nabourání našeho systému,” řekl mluvčí Uberu. ,,Pokoušet se ukrást účet je nezákonné a my jsme o celé věci informovali příslušný úřad. Je to dobrá příležitost připomenout lidem, že by měli používat unikátní jména a hesla, která nebude používat nikdo jiný.”

12183655143_5b0d955bdf_z

Zatím není jasné jak útočníci informace získali. Mohli použít účty se stejnými přihlašovacími jmény a hesly anebo (což je také daleko pravděpodobnější) informace ukradli.

Informace o krádeži účtu se objevila několik týdnů poté, co Uber ohlásil, že k citlivým údajům o řidičích se dostala třetí strana. Tyto informace ale nebyly získány na základě uživatelských jmen (jako je tomu u prodeje účtů) a Uber tvrdí, že toto nijak nesouvisí s novým případem úniku dat.

Zdroj: theverge.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru