Dnes vyšlo 15 článků

UGO: japonský robot do domácnosti

UGO: japonský robot do domácnosti

Taky máte někdy problém se zvládáním všech domácích prací? Většinou se tento problém týká žen, muži si s úklidem až tak hlavu nelámou. Nicméně vypadá to, že se v budoucnu už domácích prací nebudeme muset obávat. Budeme je zvládat s pomocí robota, který byl vynalezen v Japonsku – jmenuje se Ugo.

Robot v domácnosti je „na stole“ už dlouhou dobu, ale až teď nabývá skutečnosti. Domácí práce patří k těm méně příjemným povinnostem, které se ale vykonat musí. Zdržují nás od práce, od zážitků a od odpočinku. Představte si, jaké by to asi bylo, kdybyste se vrátili domů z práce a nemuseli byste nic dělat? Žádné povinnosti? Tuto vizi chce naplnit japonský stratup Mira Robotics.

Image 1

Nejedná se o robota, který by byl ovládán svým vlastním softwarem. Robot by měl být ovládán na dálkové ovládání člověkem. Letos byl představen prototyp Ugo, který zvládá vyklízení pračky, věšení a skládání prádla. Možná se vám zdá, že to až tak velký zázrak není, ale opak je pravdou. V této oblasti se už dlouho žádný pokrok neodehrál, a tak se startup rozhodl jít na to trošku jinak a vytvořit tedy robota na dálkové ovládání.

laundryrobot_edit-625x352

Ovládání bude probíhat skrze aplikaci v mobilu nebo na PC. Samozřejmě toto není konečná. Je to jen mezi schod, který je nutný pro samo řídící roboty bez lidské asistence. CEO startupu Mira Robotics popisuje vizi takto: „Věřím, že roboti na ovládání mohou být nápomocní při různých úkonech, jako je například uklízení, příprava na vaření, dohlížení na starší lidi či péče o mazlíčky“. Ještě před prodejem se bude Ugo testovat ve vybraných domácnostech. Bude také možné si robota zapůjčit.

Zdroj, foto: yellrobot.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru