Události na Facebooku získají nové funkce

Uživatelé Facebooku každý den vytvoří stovky tisíc událostí. Tyto události sahají od malých akcí o několika málo hostech po ty, na které jsou zvány stovky lidí. Facebook stále roste na velikosti a vlivu, a proto se jeho zhruba 30-členný tým se rozhodl nadále experimentovat s novými funkcemi a posílit způsoby komunikace uživatelů a udržet je tak na stránkách sociální sítě delší dobu.

Manažer Facebooku pro sekci Události prozradil, na kterých funkcích v rámci této sekce právě jeho tým pracuje. Testování Facebooku zpravidla trvá pouze několik týdnů, změny tedy uživatelé mohou očekávat ještě letos.

Možnost přizvat na událost přátele, kteří nemají Facebook

Ano, již tento rok přijde změna, na kterou uživatelé Facebooku dlouho čekali. Konečně budou moci na své události pozvat i přátele, kteří nemají účet na Facebooku. Tyto přátele bude totiž možné pozvat na událost vytvořenou pomocí Facebooku skrz email, který bude možné v rámci vytváření události zadat.

Sdílení událostí skrz Messenger

14059738812_312fb41e33_z

zdroj: flickr.com

Messenger už má měsíčně 600 milionů aktivních užiatelů. Proto možnost sdílení událostí, aniž by museli uživatelé Messenger opustit, bude jistě dalším krokem vpřed.

Užší integrace s Messengerem

Dnes už je možné, aby byl vytvořen skupinový chat s hosty události. Tým sekce „Události“ se ale snaží o to, aby byl rychle umožněn chat jeden vůči jednomu, tedy například mezi hostem události a jejím zakladatelem.

Potvrzení u pozvánek na soukromé události

fb7_a2808046b8_z

zdroj: flickr.com

 

Koolwalův tým dále přemýšlí nad tím, jak rozlišit akce pro veřejnost od těch soukromých. Jedním ze způsobů je odesílání potvrzení v rámci soukromých akcí.

Samostatná aplikace pro události

Velmi často si tým zahrává s myšlenkou, že události by mohly mít vlastní aplikaci. I když Facebook momentálně aplikaci přímo neplánuje, tvrdí, že časem by rozhodně tato možnost mohla přijít na řadu.

 

zdroj: mashable.com, foto: flickr.com

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru