Učitelka dostala pokutu za rozesílku nevhodných zpráv studentům. A není to zdaleka jediný případ

Učitelka ve státě Tennessee dostala pokutu poté, co rozesílala nevhodné zprávy jednomu studentovi tamní střední školy prostřednictvím sociální sítě Facebook. Byla obviněna z obtěžování, pokusu o zneužití nezletilého dítěte a porušování mravní výchovy mládeže.Zajímavostí je, že k doručování zpráv využívala jiného studenta, který měl na základě pokynů učitelky doručovat facebookové zprávy jejímu „oblíbenci”.

Podobný případ není ve Spojených státech amerických ničím neobvyklým. Nedávno byl za podobný prohřešek odsouzen i padesátiletý učitel Thomas Weir, který taktéž zasílal různé oplzlosti svým studentům. Thomas Weir však zašel ještě dál a nabízel chlapcům na střední škole John F. Kennedy 50 dolarů za sex. S jedním z nich si dokonce domluvil dostaveníčko v místní restauraci. Zde na něj však již nečekal nikdo jiný než příslušníci zdejší policie. Smutné na celém případu je, že Thomas Weir čelil podobným obviněním již v minulosti. Nyní však spadla klec. Hrozí mu až 30 let vězení, pokud obžaloba prokáže, že je vinen ve všech bodech obžaloby.

Zdroje:

https://www.usatoday.com/story/news/nation/2013/03/09/teacher-messaging-student/1975619/

https://www.nj.com/bergen/index.ssf/2013/02/prosecutor_paterson_teacher_offered_student_50_for_sex.html

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru