Učitelé na Slovensku vytvořili adventní kalendář, který ukazuje ministrovi tragédie slovenského školství

Školství se v poslední době stalo často debatovaným tématem prostřednictvím médií a zpráv. Organizují se diskuze, protesty týkající se mnoha aspektů, od financování škol, platů učitelů až po zvláštní personální praktiky či kvalitu vyučování. 

Učitelé ze Slovenska posílají ministrovi školství Jurajovi Draxlerovi neobyčejný adventní kalendář. Každé políčko je zaplněné různými bizarnostmi z různých koutů Slovenska. Učitelé si kvůli strachu přáli radši zůstat v anonymitě. Hned v prvním okýnku na ministra vykoukne fotografie učitelky, která stojí na lavici a snaží se spustit dataprojektor.

Screenshot_4

Dataprojektor sice na škole je, zbývá už jen přinést vlastní počítač, kabel, prodlužovačku a můžete začít učit.

Kdo se dobře učí, bude se mít v životě dobře

Kdo se vzorně učí, bude se mít v životě dobře, říkali nám rodiče, když jsme byli malí. A tak jedna mladá dáma absolvovala 8leté gymnázium a 2 vysoké školy s vynikajícími výsledky. A potom udělala velkou životní chybu – začala učit. Po třech letech praxe dostává mzdu 663 eur.

Screenshot_5

Uhádnete, kde se nachází toto okno?

Toto okno se nachází:

  1. na budově určené na demolici
  2. v nejmenované společnosti anarchistické budky
  3. v třídě mateřské školy

Screenshot_6

Mnoho učitelů nejspíš nesdílí stejné nadšení jako pan premiér

Pan ministr napsal v úvodu Pedagogicko-organizačních pokynů pro rok 2015/2016 tento odstavec:

,,Jsme rádi a zároveň je to i důležité, že i tento rok si budou moct pedagogičtí a odborní zaměstnanci v rámci svého profesního rozvoje prohlubovat a rozšiřovat profesní kompetence prostřednictvím akreditovaných vzdělávacích programů.“

Ovšem chyba je v tom, že tohoto vzdělávání se může v tomto roce zúčastnit z každé mateřské školy nejvíc jeden pedagogický zaměstnanec.

usmernenie

V adventním kalendáři najdete plno bizarních věcí

Screenshot_7

Starostlivý rodič věnuje svůj čas dětem naplno. Opraví potrhané linoleum, položí dlažbu, kterou škola sice zakoupila, ale na řemeslníky už peníze nezbyly.

malovanie1

,,Dobrovolné“ příspěvky od rodičů škola už utratila na potřebnější věci. Nevadí. Děti napíšou mini-projekt, dostanou pár eur od ESF a vymalují třídu.

bedna

I takto může vypadat ,,kvalitní“ hodina tělesné výchovy.

Na stránkách můžete také poslat vánoční přání ministrovi

Kromě adventního kalendáře najdete na stránce také možnost poslat přání Ježíškovi. Nebo ministrovi? Do této pošty pro ministra se můžou zapojit úplně všichni, učitelé i lidi s úplně odlišnou profesí. Tyto přání jsou psána obyčejnými lidmi, kteří nepřestávají doufat. 

Zdroj: Velkaprestavka, Startitup

Komentáře

Nahoru