Učí lidi tancovat pomocí aplikace. Jenže mají problém s Androidem

Chytré technologie dnešní doby nám umožní prakticky všechno. S novou aplikací si například vůbec nemusíte dělat starosti s tím, že neumíte tančit. Velice inovativním způsobem vás to totiž naučí. Tisíce lidí jsou z toho nadšení. Jenže pokud máte Android, rychle na to zapomeňte. Vývojáři objevili vážný problém, který se prostě nedá vyřešit.

Aplikace s názvem Bounden je taneční aplikace pro dva hráče, která je založená na choreografii nizozemského baletu. Její princip je jednoduchý, využívá gyroskop. Stačí, když s vaším partnerem každý chytnete telefon z jedné strany a posouváte kuličku na displeji vždy určeným směrem.

K dispozici je pět různých tanců, které se můžete naučit. Ale upřímně… Nečekejte, že se z vás stanou hvězdy. Bude spíš vtipné, jak se se svým partnerem budete pohybovat kolem telefonu v rytmu hudby. Budete se dostávat do krkolomných pozic, o kterých jste ani nevěděli, že byste jich byli někdy schopní. Skutečnost, že je potřeba, aby se aspoň jeden z vás neustále díval na obrazovku, dělá celou věc ještě náročnější. Možná by se to trochu dalo přirovnat k Twisteru – těm barevným políčkům, na kterých se různě kroutíte.

BoundenPlayed4

Hra je aktuálně dostupná pouze pro iOS. Od středy, kdy byla zveřejněna si ji stáhly tisíce lidí. Jen za první dva dny to byly přímo tisíce dva. A vůbec jim nevadilo si za ni zaplatit zhruba 80 Kč. Autoři si tak jen za první dvě hodiny vydělali více než 160 000 korun. A tím to samozřejmě nekončí. Takže celý svět si povídá o tom, že vlastně nezáleží na tom, jak blbý nápad máte. Musíte prostě jen umět zaujmout. A často to funguje tak, že čím stupidnější nápad máte, tím více lidí zaujmete.

Verze pro Android dost možná ani nebude

 V současné době se pracuje na verzi pro Android. Jenže to nebude tak jednoduché. Aplikace totiž využívá gyroskop a i ty nejlepší telefony s Androidem mají gyroskop často vadný nebo úplně nefunkční.

Podívejte, tady je 7 Android zařízení, na kterých běží stejná aplikace kompasu. Přesto ale všechny kompasy ukazují sever někde jinde. A vážně to nemá nic společného s tím, že by kompas mátlo elektromagnetické pole. Je to způsobeno rozmanitostí hardwaru v těchto zařízeních.

Takže proto je vývoj pro Android velice komplikovaný. Tým Game Oven to vysvětlil na svém blogu a dodal, že se mu ozvala spousta jiných vývojářů, kteří mají stejné zkušenosti. Mohli by tedy vytvořit aplikaci pro jeden konkrétní model, ale nefungovala by na jiných telefonech.  A to se opravdu nevyplatí.  Představte si navíc, že byste utratili 80 Kč za hru, která by vám nefungovala. Přesně tomu se vývojáři chtějí vyhnout…

Zdroje: Apple Insider, The Verge, obrázky: PlayBounden.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru