Tisková zpráva: Učetnictví již pro vás nemusí být španělskou vesnicí

Učetnictví již pro vás nemusí být španělskou vesnicí

Bez kvalitně zpracovaného účetnictví se dnes neobejde žádný podnikatel. Mnoho menších podnikatelů si nechává účetnictví dělat u jiných osob či dokonce firem což mnohdy není příliš levná záležitost. Přitom stačí málo, aby účetnictví nebylo španělskou vesnicí pro kohokoliv.

Účetnictví je ve zkratce evidence výnosů a nákladů vaší firmy. Mnohdy je možné tyto informace využít i v průběhu roku nejen při nutnosti podávat daňové přiznání. Dokáže vám totiž velmi dobře prozradit informace týkající se hospodaření vaší společnosti. Jednoduše pak můžete upravovat výdaje v místech, kde jsou zbytečně velké. Rovněž je velice důležité umět účetní uzávěrku, která je nutností pro ukončení účetního období.

I to je další důvod, proč je vhodné účetnictví minimálně okrajově rozumět.  Kde tedy získat tyto vědomosti?

Možností je několik. Tou méně efektivní je půjčení či zakoupení knih a stránku po stránce dostat do své hlavy. Tato možnost je mnohdy zbytečně zdlouhavá a navíc pro člověka, který účetnictví nerozumí alespoň okrajově, tato možnost může být zmatečná.

Daleko výhodnější je využití kurzů a to jak těch online nebo osobně. Tato možnost je vysoce efektivní a na rozdíl od knih je možné pomocí kurzů pilovat především ty části, v kterých máte slabiny.

Zvolit tedy kurz z pohodlí domova nebo s docházkou? Mnoho lidí ihned řekne, že je pro ně vhodnější kurz online, protože nemusí nikam cestovat. Jednoduše doma sednou k počítači, kde si danou lekci projdou. Právě z tohoto důvodu jsou v dnešní době online kurzy značně oblíbené. Tento klad je nevyvratelný avšak záporů je daleko více.

U osobních kurzů je výhodou právě osobní styk. Ten u online nemůžete čekat. Protože každý jsme jiný a jednotlivé lekce nemusí každý pochopit stejně rychle je individuální přístup značnou výhodou. Navíc díky tomu, že osobní kurzy probíhají většinou ve skupinách, je možné společně řešit daný problém případně se podělit o své zkušenosti s ostatními. Navíc si zde vyzkoušíte praktické účtování přímo na příkladech.

Kurzy účetnictví pořádá NOTIA Středisko vzdělávání spol. s r.o. která představuje špičku v oblasti školení účetních a daňových odborníků. Se svou specializací na finanční a mzdové účetnictví, daně a obchodní právo dokáží nabídnout kurz prakticky pro jakoukoliv potřebu. Od roku 1996 prošlo jejich kurzy mnoho lidí, kteří se rádi vrací. Nabídka je opravdu široká. Prohlídnout byste si měli například kurzy týkající se účetních výkazů.

 

Komentáře

Nahoru