Účastníci Olympiády nesmějí používat vlastní přístup k WiFi

Diváci, kteří mají například smartfony se schopností předávat internet dalším zařízením nebo pracující jako osobní přístupové body, nebudou moci taková zařízení během Olympijských her používat.

Zakázáno je také nosit s sebou alkohol, zbraně, domácí zvířata, skenery, laserová zařízení a stroboskopy. Důvodem pro zákaz osobního přístupu a poskytování WiFi může být velká koncentrace přenosu a tím rušení oficiálních sítí WiFi nebo mobilních operátorů.

Zákaz je také výhodný pro oficiálního poskytovatele WiFi. Britský operátor poskytuje přístup k WiFi za platbu. Jeden a půl hodiny stojí 9 dolarů. Kromě zákazu zařízení je také zakázáno pořizovat zvukové a obrazové záznamy z her a rozmísťovat je na sociálních sítích v internetu. Audiovizuální záznamy smějí být použity pouze pro osobní účely.

Paradoxem zůstává fakt, že O2 naopak do konce července svojí síť WiFi poskytuje v určitých oblastech Londýna zdarma. Náměstí a frekventované ulice jako Leicester Square, Piccadilly Circus a Exhibition Road a plocha mezi Westminster City Council, Royal Borough of Kensington & Chelsea budou pokryty bezplatným přístupem k internetu.

Zdroj: Silicon Angle

Komentáře

Nahoru