Ubuntu vyvinulo novou verzi svého systému pro TV

Ubuntu vyvinulo novou verzi svého systému pro TV

Společnost Canonical, která stojí za populární linuxovou distribucí Ubuntu představila nový operační systém Ubuntu TV určený pro televizní přijímače a set-top-boxy.

Ubuntu TV je logicky postavené na Ubuntu a poskytuje velmi podobné funkce jako Google TV. Integruje totiž například sledování TV s přístupem na webové služby a využívání dalších aplikací.

Nový systém má zabudovanou podporu pro sledování pozemní televize a pro poskytovatele kabelových a satelitních televizních platforem. Samozřejmě je podporovaný přístup na webové služby pro sdílení videa, vyhledávání a nahrávání. Další aplikace mohou partneři vyvíjet pomocí HTML5.

Televizní OS je určený pro x86 a ARM platformy, přičemž vyžaduje minimálně 2 GB diskového prostoru, 1 GB paměti a 512 MB videopaměti.

Bližší informace o Ubuntu TV je možné nalézt na www.ubuntu.com/tv/.

Štítky: ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru