Ubuntu se už předvádí i na tabletech. Zatím vypadá moc pěkně

Ubuntu se už předvádí i na tabletech. Zatím vypadá moc pěkně

Ubuntu se před nedávnem ukazovalo na smartphonech a teď se vytahuje kde jinde, než na tabletech. Rozhodně musíme uznat, že „předváděcí“ video (pravděpobobně s Nexusem 10) vypadá moc pěkně. Nejvíce postřehnete ovládání všemi okraji obrazovky, přičemž každý okraj má svou funkci. Dalšími charakteristickými funkcemi nového Ubuntu je perfektní multitasking a velmi snadná navigace. No, a kam tím vším Ubuntu míří? Přece k platformě, která bude prakticky stejná na každém zařízení – na televizi, počítači, notebooku, tabletu i smartphonu.

Možný vzhled Ubuntu pro každé zařízení

Tak takhle bude vypadat Ubuntu

Při bližším pohledu na ovládání pomocí okrajů obrazovky si na první pohled všimneme populární lišty na levé straně, která v sobě skrývá oblíbené aplikace. Poté se dostaneme k panelu spuštěných aplikací, který je na spodní straně. Dalším velmi důležitým prvkem je vysunutí druhého okna (ano, tabletí Ubuntu umí zobrazit více oken najednou) na pravé straně. No a nakonec tu máme horní stranu, která oplývá možností ovládání všech systémových služeb – například ztlumení reproduktoru, zapnutí mobilních dat nebo odpovězení na příchozí zprávu bez nutnosti opustit právě otevřenou aplikaci. Díky ovládání pomocí všech těchto stran a okrajů nepotřebuje tablet  s Ubuntu žádné tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku (Home button).

Tak co na to říkáte? Jak se vám líbí budoucnost Ubuntu? Chtěli by jste ho mít i na tabletu?

Zdroj: ubuntu.com

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru