Uber zavádí předem stanovenou cenu – žádné počty a žádná překvapení

Uber zavádí předem stanovenou cenu – žádné počty a žádná překvapení

 

Používáte-li Uber, čeká vás novinka. Možná jste na ni už narazili, byla aplikována 13. března. Ještě před objednáním jízdy budete seznámeni s přesnou cenou dopravy. Tato inovace se týká cestujících v Praze a v Bratislavě. Kromě přesně vyčíslené ceny se také dozvíte vzdálenost do cíle jízdy, odhad trvání jízdy na základě historických údajů o hustotě provozu a případné zvýhodněné ceny a speciální akce. 

Uber s platností od úterý 13. března zavedl v Praze a Bratislavě předem stanovené ceny. Pro lepší přehlednost a pohodlnější využívání služby se cestujícím v aplikaci bude přesná cena zobrazovat ještě před objednáním jízdy. Dosud cestující viděli pouze odhad ceny.

Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze, a proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu, abychom přinesli ještě větší transparentnost téměř 300 000 uživatelům, kteří se každodenně spoléhají na naše služby. Připomínky k našemu fungování bereme velmi vážně, a proto budeme pracovat na dalších změnách ve prospěch tisíců cestujících, řidičů a města,“ říká Tomáš Peťovský, generální manažer Uberu pro ČR a SR.

CZ_CzechLanguage_1

Co předem stanovená cena zahrnuje

Po zadání cíle do aplikace bude zobrazená cena zahrnovat:

  • vzdálenost do cíle včetně vícečetných zastávek,
  • odhad jízdní doby na základě historických údajů o hustotě dopravy,
  • případné dynamické ceny,
  • případné promo akce.

CZ_CzechLanguage_2

V případě příplatků za vysokou poptávku se v aplikaci Uber zobrazí přesná částka se sdělením, že ceny jsou navýšeny v důsledku vysoké poptávky. O uplatnění dynamické ceny budou uživatelé informováni a budou požádáni o její potvrzení.

Změní-li cestující cílovou destinaci, přidají-li zastávku v průběhu jízdy, nebo pokud se oproti odhadu prodlouží doba strávená ve vozidle, aplikace upraví celkovou cenu jízdy.

Zdroj, text/foto: uber.com 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru