Tisková zpráva: Uber zavádí na trzích EU kontrolu totožnosti v reálném čase

Uber zavádí na trzích EU kontrolu totožnosti v reálném čase

Uber neustále podniká kroky k ochraně integrity platformy a klíčem k jejímu zabezpečení je nutnost zajistit, aby řidiči a kurýři na platformě byli opravdu těmi osobami, kterými tvrdí, že jsou.  Začátkem tohoto roku se spustila funkce Check Your Ride, která lidem připomněla, že si mají zkontrolovat, zda se osoba řidiče shoduje s osobou na fotografii v aplikaci. Tato funkce přispívá ke zvýšení ostražitosti cestujících a k oznamování jakýchkoli pochybností a pomáhá prošetřovat nahlášené neshody ve fotografiích.

Dnes jde Uber ještě o krok dál a za pomoci svých technologií v souvislosti se zavedením kontroly totožnosti v reálném čase bude Uber vyzývat řidiče a kurýrní partnery, aby si před přihlášením pořídili selfie, a umožnili tak ověřit, zda se totožnost řidiče používajícího aplikaci shoduje s osobou uvedenou v záznamech jako vlastník účtu. Tato nová bezpečnostní funkce pomůže předcházet podvodům a ochrání účty řidičů a kurýrů před zneužitím. Ochrání také cestující či konzumenty tím, že do aplikace integruje další kontrolní vrstvu, která ověří, zda za volantem sedí a jídlo dodává ta správná osoba.

„Stále hledáme způsoby, jak lépe využít technologie ke zvýšení bezpečnosti. Jedná se o mocný nástroj, který může zlepšit bezpečnost a zabezpečení způsoby, které dříve nebyly možné. Nejzajímavější je pro nás potenciál využití této technologie pro zabezpečení produktů a funkcí před možnými problémy ještě předtím, než vzniknou,“říká Ash Kebriti, generální ředitel společnosti Uber pro střední a východní Evropu.

Jak kontrola totožnosti v reálném čase funguje:

  • Řidičům a kurýrům používajícím platformu se bude pravidelně zobrazovat výzva, aby na bezpečném místě zastavili a pořídili si selfie, u něhož se následně kontroluje, zda odpovídá fotografii uložené v příslušném uživatelském profilu. Tato výzva k odeslání fotografie se může zobrazit kdykoli – při přihlášení nebo mezi cestami a dodávkami.
  • Pokud se fotografie neshodují nebo kontrola není provedena, bude účet uzamčen a proběhne další vyšetřování.
  • Kontroly probíhají náhodně, avšak k automatickému spuštění kontroly dojde také v případě, že cestující nebo zákazník, který si objednal dovoz jídla, nahlásí podezření na nesoulad mezi fotografií v aplikaci a skutečnou podobou řidiče či kurýra.
  • Za účelem ochrany práv našich uživatelů na soukromí budou mít řidiči a kurýři možnost zvolit si buď automatickou kontrolu pomocí biometrické technologie, nebo čistě manuální kontrolu pracovníkem podpory Uber.

Tato nová funkce je dalším ze způsobů, jak se využívají technologie ke zvýšení bezpečnosti. Jedná se o mocný nástroj, který může zlepšit bezpečnost a zabezpečení způsoby, které dříve nebyly možné.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru