Dnes vyšlo 15 článků

Uber začne v Pittsburghu používat samořídící auta

Společnost Uber začala koncem roku 2014 tiše pracovat na výzkumu a vývoji samořídících automobilů, přičemž první modely z této flotily by se měly v ulicích Pittsburghu objevit už koncem tohoto měsíce.

Travis Kalanick, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Uber, zaměstnal desítky světových odborníků na autonomní technologii, inženýrů a specialistů na robotiku. Hlavním cílem je nahradit lidské řidiče samořídícím vozovým parkem. Vše bude fungovat jako doposud. Zákazníci si budou objednávat jízdy přes aplikaci.

Uber-self-driving-Volvo-XC90-modified-SUV-1020x610

Zdroj: Inhabitat

„Travis měl nápad, že chce mít samořídící auta,“ řekl John Bares, který stojí v čele projektu.

V loňském roce na jaře obyvatelé Pittsburghu poprvé spatřili testovací samořídící auto společnosti Uber. A koncem tohoto měsíce vyrazí samořídící vozidla do ulic města naostro. Nicméně, tamní zákony nedovolují kvůli bezpečnosti, aby vozidla jezdila bez dohledu člověka. Za volantem tedy bude prozatím sedět člověk, který bude nad chováním vozidla dohlížet. Zákazník si objedná jízdu přes aplikaci, aniž by tušil, zda si vybere jeden z nových automobilů.

Uber-self-driving-Volvo-XC90-SUV

Zdroj: Inhabitat

Vozový samořídící park tvoří modely Volvo XC90, které byly vybavené čidly, kamerami, lasery, radary a přijímačem GPS pro kontrolu jízdního mechanismu. Automobilka vydala pouze několik modifikovaných SUV, ale do konce letošního roku by jich mělo být celkem 100. Společnosti Volvo a Uber chtějí do roku 2021 investovat 300 milionů dolarů do rozvoje plně autonomních vozidel.  

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru