Uber začíná v Madridu používat elektromobily

Budoucnost v taxislužbách. Uber právě představil svou první flotilu elektrických automobilů ve španělském Madridu. Podle agentury Reuters alternativní taxislužba doufá, že elektrickým vozovým parkem zlepší svou pověst v očích starostkyně Manuely Carmenové.

Právě tato starostkyně pomohla k tomu, aby byla přijata nová pravidla zaměřená na boj proti znečištění automobily. Zákon obsahuje řadu opatření, včetně omezení soukromé dopravy v centru města a snížení rychlostních limitů na příjezdových komunikacích.

uber-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Carles Lloret, výkonný ředitel Uberu pro jižní Evropu, řekl agentuře Reuters, že společnost se snaží, aby byla v souladu s vizí města.

„Chceme dělat věci, která jsou v souladu s tím, co město chce,“ řekl Carles Lloret.

V roce 2014 byly služby UberPOP ve Španělsku zakázány kvůli nepřátelství ze strany taxikářských společností a kvůli regulačním otázkám. Nicméně v roce 2015 se firma vrátila se službou UberONE, která nabízí pouze profesionálně licencované řidiče. I přesto společnost v Madridu působí s omezenými licencemi a doufá, že elektrická flotila by mohla povzbudit k liberalizaci odvětví automobilového sdílení.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru