Dnes vyšlo 15 článků

UberSafe: Uber vás v opilosti doveze domů, ZDARMA!

Uber spustil propagační kampaň Uber Safe, která se snaží odradit od řízení lidi pod vlivem alkoholu. V návaznosti na to každého, kdo nadýchá dostatečné množství alkoholu v krvi, odveze domů zdarma.

V kanadském Torontu se během minulého měsíce objevil Uber safe kiosk. Je to jednoduché zařízení, na kterém stačí stisknout tlačítko, nadýchat do brčka a počkat na výsledek. V případě, že přístroj zjistí vysokou hranici alkoholu v krvi, dostanete jízdu zdarma. V Kanadě mají hranici stanovenou na přísných 0,5 promile, takže řidiči mohou být zatčeni za půllitr piva.

„Vy pijete. My řídíme. Foukněte do trubičky pro jízdu zdarma.“

Propagační video pro Uber Safe zdůrazňuje, že ke spoustě dopravních nehod v Kanadě dojde právě po půlnoci, když se opilí lidé vrací domů. Kiosk ale neplánují nechávat v Torontu navždycky. Zároveň nevylučují, že díky pozitivnímu ohlasu na kampaň by se v budoucnu mohl objevit zase v jiných městech.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru