Uber ve Francii dostal pokutu ve výši 800 tisíc eur

Francouzský soud udělil službě Uber a jejím dvěma manažerům pokutu ve výši 800 tisíc eur za provozování dopravní služby s neprofesionálními řidiči. Část pokuty má zaplatit Pierre-Dimitri Gore Coty, vedoucí společnosti pro Evropu, Střední východ a Afriku, a Thibaud Simphal, generální manažer společnosti pro Francii. Oba jsou obvinění z podvodných obchodních praktik a z provozu ilegální dopravní služby.

Případ se týkal konkrétně nízkonákladové služby Uber POP, prostřednictvím které si uživatelé mobilní aplikace Uber mohli najít k přepravě z místa na místo neprofesionální řidiče používající vlastní automobil. Když francouzská vláda tuto službu zakázala pod tlakem ze strany licencovaných taxikářů, americká společnost službu zrušila.

taxi-cab-381233_1280

Uber dostal další pokutu.

Pierre-Dimitri Gore Coty dostal pokutu ve výši 30 000 eur a Thibaud Simphal dostal pokutu ve výši 20 000 eur. Ale manažeři mohou být rádi, že vyvázli s poměrně nízkým trestem, protože jim hrozilo pět let odnětí svobody a pokuta ve výši 1,5 milionu eur.

Služba Uber POP byla prohlášena za nezákonnou také v Itálii, Španělsku a Německu. A v Belgii a Nizozemsku se momentálně projednávají odvolání.

Zdroj / Foto: VICE NEWS

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru