Dnes vyšlo 15 článků

Uber se spojil s čínskou konkurencí Didi

Po několikamiliardové válce na čínském trhu s taxi službami se společnost Uber rozhodla strategicky se spojit s hlavním konkurentem Didi Chuxing, který dostane 20% podíl v silně ztrátové pobočce Uber China.

„Tato smlouva se službou Uber navede mobilní přepravní průmysl na zdravější a více udržitelnou cestu růstu,“ řekl Cheng Wei, CEO společnosti Didi Chuxing.

city-1265055_1280

Uber se spojil s čínskou konkurencí Didi, Zdroj: Pixabay

V několika posledních letech Uber utratil více než 1 miliardu dolarů v této zemi, aby převzal kontrolu nad trhem. Nicméně společnost Didi Chuxing počátkem letošního roku svou pozici posílila tím, že přijala investici v hodnotě 1 miliardy dolarů od společnosti Apple. Někteří nejvýznamnější investoři Uberu tlačili společnost, aby ukončila své působení v Číně kvůli vysoké ztrátovosti. Ale nyní Uber bude na čínském trhu působit s podstatně menšími náklady.

Společnost Didi Chuxing měla hodnotu 25 miliard dolarů a Uber v Číně působil pod samostatnou pobočkou, která byla silně ztrátová. Čínská firma Didi Chuxing investuje 1 miliardu dolarů do globálního Uberu, jehož hodnota je 68 milionů dolarů, a zároveň dostane 20% podíl v Uber China. Společnost, která vznikne spojením Uberu a Didi Chuxing, bude mít hodnotu 35 miliard dolarů.

„Jako podnikatel jsem se naučil být úspěšný. Musíte poslouchat jak svou hlavu, tak i své srdce. Uber a Didi Chuxing investují miliardy dolarů do Číny a obě strany mají zájem o zisk,“ dodal Travis Kalanick, CEO Uberu.

Zdroj: NY Mag

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru