Uber se snaží být ještě lepší, teď vás bude sledovat!

Uber změnil své podmínky, aby bylo snazší vás vyzvednout a odvést, kam potřebujete. Podle aktualizovaných podmínek budou mít řidiči možnost sledovat, kde se nacházíte. Ale neděste se, bez vašeho svolení to nepůjde.

Uber tvrdí, že to umožní jejich taxikářům vyzvednout vás mnohem rychleji. Řidiči vás budou moci nabrat už cestou na smluvené místo nebo hned, jak vyjdete ze dveří. Ale nemáte se čeho bát – pokud nebudete mít v telefonu zapnuté polohové služby nebo pokud Uberu sledování nepovolíte, jeho taxikáři mají smůlu.

uber_app

Aplikace Uberu toho o vás chce vědět čím dál víc

Podle nových podmínek vás také aplikace požádá o přístup k seznamu kontaktů, všem hovorům a SMS zprávám mezi vámi a řidičem. Samozřejmě bude uchovávat záznamy o vaší transakci (ujeté vzdálenosti, datu a čase, atd.) a zařízení (model, verze OS, sériové číslo, operátor, preferovaný jazyk apod.). Uvidí také IP adresu vašeho zařízení, prohlížeč, stránky, které jste navštívili a spoustu dalších věcí.

Nové podmínky již příští měsíc

Nové podmínky budou platit od 15. července, takže pokud aplikaci používáte, připravte se na to, že vás někdy v této době bude žádat o povolení sledování polohy. Když to nepovolíte, nic se nestane, můžete Uber používat dál.

Fotka: Macworld

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru