Dnes vyšlo 1 článků

Uber představil nové autonomní vozidlo a oznámil první zkušební rozvozy jídel dronem

Uber představil nové autonomní vozidlo a oznámil první zkušební rozvozy jídel dronem

Druhý den svého třetího výročního summitu Elevate předvedl Uber, jak spolupracuje s partnery ze státní sféry i z oboru na budování celosvětově první sítě sdílené letecké přepravy prostřednictvím bezpečných a tichých elektrických dopravních prostředků Uber Air.

Vedle seznámení s nejnovějšími inovacemi pro službu Uber Air představil summit další technologické novinky a chystané počiny společnosti Uber zaměřené na další pokrok: od hardwarových novinek pro elektrická kola a koloběžky přes inovace v rozvozu jídla Uber Eats až po nejmodernější autonomní vozidla.

Mezi nejdůležitější novinky:

Volvo a Uber představily sériový vůz pro autonomní jízdu:SUV XC90 značky Volvo, které partneři dnes na summitu představili, je již třetím společně vyvinutým vozem a prvním sériovým vozidlem, které je schopno zcela autonomní jízdy. Vůz na podvozku XC90 je vybaven klíčovými bezpečnostními prvky, které Uberu umožňují instalaci vlastního systému autonomního řízení, díky čemuž by v budoucnu mohl Uber uplatnit autonomní vozidla v rámci svých služeb sdílené přepravy.

Rozvoz jídel pomocí dronů bude využívat technologie Uber Elevate v rámci sítě Uber Eats:Díky propojení inovativních technologií Uber Elevate s logistickou připraveností sítě Uber Eats se zákazníkům dostane širší kulinářské nabídky a zkrácení doby doručení. První testovací fáze proběhla v San Diegu ve spolupráci s McDonald’s a v průběhu letošního roku se postupně bude rozšiřovat i na další partnerské restaurace sítě Uber Eats.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru