Uber pracuje na létajícím elektromobilu

Samořídící automobily jsou passé. Uber momentálně pracuje na létajících elektromobilech, přičemž futuristický projekt nese název Uber Elevate. Služba je popsána jako „letecká doprava na vyžádání“ a zaměřuje se na svislý start a přistání letadel (VTOL).

Uber věří, že projekt zmírní dopravní zatížení ve městech a zkrátí dobu dojezdu. Uživatelé se z Marina District v San Franciscu do San Jose dostanou s létajícím elektromobilem během 15 minut, zatímco jízda klasickým automobilem by trvala 2 hodiny.

joby-flying-cars-1020x610

Zdroj: Inhabitat

„Městská letecká doprava bude využívat trojrozměrný vzdušný prostor ke zmírnění dopravního přetížení na zemi,“ dodal Jeff Holden, produktový ředitel.

Uber doufá, že navrhne udržitelné létající auto poháněné elektřinou. V první fázi budou zařízení řídit piloti, ale nakonec by létající elektromobil měl být autonomní.

uber-flying-cars

Zdroj: Inhabitat

Většinou je létání vnímáno jako nákladný způsob cestování, ale Uber si myslí, že letadla VTOL by mohla nabídnout cenově dostupnou alternativu. Jeff Holden dodal, že letecká doprava je dnes drahá, protože je nízký objem výroby. Ačkoliv by letadla VTOL byla zpočátku drahá, postupem času by se náklady se zvyšujícím se objemem výroby snížily.

Budou na nebi i jízdní pruhy? To si Uber nemyslí. Jednou z výhod letadel VTOL je, že nemusí putovat po pravidelných trasách.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru