Tisková zpráva: Uber pomáhá Estonsku s daněmi

Uber pomáhá Estonsku s daněmi
  • Uber začal pomáhat estonské finanční správě při zjednodušování daní OSVČ
  • On-demand ekonomika dostane pilotní platformu pro daňová přiznání
  • Pilotní platforma pro daňová přiznání bude spuštěna v roce 2016

Estonská finanční a celní správa požádala Uber o podporu při vývoji moderní digitální platformy pro zjednodušení daňových přiznání. Platforma se týká osob samostatně výdělečně činných, které provozují svou činnost v rámci estonské ekonomiky „on-demand“, postavené na přímé poptávce od zákazníka.

 Uber se stane členem společného výboru s estonskou finanční a celní správou. Hlavní prioritou tohoto výboru je vytvoření pilotní platformy pro daňová přiznání – zpočátku jen pro partnerské řidiče firmy Uber. První výsledky se očekávají v roce 2016.

 „Estonsko je pokrokově smýšlející a inovativní stát, který se díky využívání digitálních služeb stává jedním z center technologického světa. Elektronické transakce, spravované digitálními firmami, jako je Uber, mohou úřadům i veřejnosti pomoci zcela změnit situaci, pokud jde o transparentnost a dohledatelnost relevantních podkladů i v odvětvích, která historicky fungují na hotovostní bázi. Jsme rádi, že můžeme společně s estonskou finanční a celní správou být takto nápomocni řidičům, s nimiž Uber spolupracuje, a že jim i dalším podnikajícím osobám usnadníme předkládání jejich daňových údajů,“ říká Mark MacGann, který ve firmě Uber vede útvar veřejné politiky pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky.

 Uber je společností, která provozuje bezhotovostní digitální služby po celém světě, a estonská finanční a celní správa vidí v jejích zkušenostech cenný zdroj informací.

 Mark MacGann dodává: „Chceme spolupracovat s místními i celostátními orgány na vytváření moderních a efektivních způsobů, jak spotřebitelům i státu usnadnit využívání výhod rozvíjející se digitální ekonomiky „on-demand“. Uber dnes zahajuje partnerství s finančním úřadem v první evropské zemi. Podporujeme nové předpisy, které kladou na první místo veřejnost, a chtěli bychom podobné možnosti prozkoumat i v dalších zemích.“  

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru