Uber odchází z Maďarska

Služba umožňující objednání jízdy – Uber – přerušuje svou činnost v Maďarsku. Důvodem je tamní vládní legislativa, která znemožňuje fungování. Společnost informaci oznámila ve středu 13. července 2016.

„Budeme pozastavovat Uber X v Budapešti, a to ode dne 24. července,“ dodal Rob Khazzam, generální manažer pro Uber ve střední Evropě. „Bohužel, logika legislativního vývoje, která se rozvinula v Maďarsku v posledních 18 měsících, vedla k obtížnému rozhodnutí.“

taxi-cab-381233_1280

Uber odchází z Maďarska. Zdroj: Pixabay

V červnu maďarský parlament, ve kterém má silnou většinu pravicová strana Fidesz pod vedením premiéra Viktora Orbana, přijal zákon s cílem potlačit činnost společnosti Uber. Tento krok vedl k protestům taxikářů a zákazům některých služeb Uberu v jiných zemích.

Zákon vstoupí v platnost tento měsíc a umožní Maďarskému národnímu komunikačnímu úřadu zablokovat přístup přes internet k ilegálním dispečerským službám. Taxikáři v Maďarsku požadovali, aby byl Uber zakázán a aby byla jeho aplikace zablokovaná, protože údajně řidiči porušovali předpisy taxikářských firem.

Uber dodává, že služby v Budapešti využívá 160 tisíc lidí. Vedle toho zákon postihne také 1 200 řidičů, kterým může být odebrán řidičský průkaz až na tři roky.

„Nejde o zákaz. Uber nebyl zakázaný, ale násilně vytlačený z Maďarska. Vláda nám nedala žádnou jinou alternativu, jak reagovat na novou legislativu,“ prozradil Rob Khazzam.

Rob Khazzam také doufá, že se Uber do Maďarska ještě vrátí.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru