Uber najal odborníka na létající auta

Uber Technologies, miliardový gigant, který stojí za aplikací na přivolání taxi, si najal bývalého inženýra z NASA, aby si splnil své sny o létajících autech.

Asi před 7 roky napsal Mark Moore, inženýr z NASA, článek o vzletu a přistání vozidla pro osobní leteckou dopravu. Nedávno si toho všiml Uber, který doufá, že využije jeho know-how pro létající městskou dopravu.

Sám Moore uvedl, že si nedokáže představit lepší společnost než Uber, která by se futuristického nápadu ujala. První náznaky přitom společnost publikovala už v říjnu loňského roku. Mluvili o systému částečně autonomních létajících vozidel, která by mohla přistávat na mrakodrapech.

uber

Nebude to snadné

Uber už upozornil také na četné překážky, které má před sebou. Budou muset překonat emise, hluk, životnost baterie, spolehlivost, bezpečnost, řízení letového provozu atd. Je nepravděpodobné, že by se osobní létající auta dostala na oblohu v několika příštích letech.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru