Uber je nelegální, rozhodlo Brno

Uber počátkem tohoto měsíce expandoval do Brna, přičemž s alternativní taxislužbou nebyli místní taxikáři spokojení. I samotné vedení města se postavilo za nespokojené taxikáře s tím, že Uber porušuje zákon. Tamní politici dokonce zvažují podání žaloby na společnost, jak informoval server iDNES.cz.

„Podle všech indicií se jeví, že Uber v Brně podniká nelegálně, a to já určitě podporovat nebudu,“ vyjádřil se k situaci primátor Petr Vokřál.

street-scene-863440_1280

Zdroj: Pixabay

Všichni řidiči Uberu nemusí mít licenci a nemusí mít žádné označení, čímž porušují zákon a městskou vyhlášku. Provozovatelé jsou potěšení, že se vedení města postavilo právě za ně. Uber by měl být podle majitelů taxi společností označen za protizákonný. A zároveň požadují, aby město zakázalo činnost Uberu do rozhodnutí soudu. Nicméně politici si vzali ještě pár dní na to, aby zjistili, zda by měli vůbec šanci vyhrát soud proti společnosti Uber.

„Dokončujeme právní analýzu a zvažujeme, že bychom případnou žalobu taxikářů podpořili spoluúčastí,“ řekl Petr Vokřál.

Cenově taxikáři nejsou schopni konkurovat Uberu, a tak by mohla být činnost této alternativní taxislužby považována za nekalou soutěž.

Ale firma Uber se brání tím, že podniká v souladu se směrnicí Evropské unie. V loňském roce dokonce Městský soud v Praze zrušil pokutu jednomu z řidičů Uberu, neboť v době kontroly nebyl žádný zákon zakazující zprostředkování jízdy přes aplikaci.

Otázkou pro brněnské politiky je, koho by mělo město vůbec zažalovat.

„Pokud se podíváte na nejrůznější doklady klientů Uberu, na každém z nich je jiná společnost. Jednou je tam adresa z Holandska, jindy je to jiná odnož, která se ani podle Uberu nejmenuje,“ řekl primátor.

Zdroj: iDNES.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru