Uber expandoval do Brna

Alternativní taxi služba Uber, prostřednictvím které si cestující vyhledávají řidiče, se rozšiřuje do moravské metropole. Uber vstoupil v roce 2014 do Prahy, kde má celkem 1 100 partnerských řidičů. A nyní začíná působit i v Brně.

Uber nabízí v Brně levnou službu uberPOP, která zajišťuje přepravu ve vozidlech, jako je čtyřdveřový sedan typu Škoda Fabia. V Brně bude ceník uberPOP stejný jako v Praze. Základní jízdné bude činit 25 korun, cena za kilometr bude 9,90 korun a jedna minuta jízdy bude stát 3 koruny.

uber-2

„Česká republika je pro Uber jedním z nejdůležitějších trhů ve střední a východní Evropě. Od našeho příchodu do Prahy před dvěma lety vidíme neustálý růst zájmu jak ze strany cestujících, tak partnerských řidičů. V Česku chceme pokračovat v našich investicích a zlepšovat dopravu ve městech,“ řekl Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko. „Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Moravská metropole má z našeho pohledu velký potenciál. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je.“

Uber je už v Brně aktivní. A stejně jako v hlavním městě bude soupeřit s obrovskou konkurencí, kterou je Liftago a další taxi služby.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru